-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Pasirinkti tinkamus baldus svetainės kambariui yra itin svarbu, nes jie turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir padėti sukurti tam tikrą atmosferą bei stilių. Tai yra kambarys, kuriame priimsite svečius ir leisite daug savo laisvo laiko, todėl jo įrengimas yra tarsi vizitinė kortelė, kuri sukuria jūsų namų veidą.
Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip pasirinkti baldus svetainės kambariui:
1. Dydžiai. Prieš pasirinkdami baldus, turėtumėte išmatuoti savo svetainės kambario erdvę ir atsižvelgti į tai, kaip jame atrodys jūsų norimi baldai. Jei baldai bus per dideli, kambarys bus apkrautas, jame bus sunku judėti, jausitės suspausti. Jei baldai bus per maži, kambarys atrodys neproporcingas ir nejaukus. Praktinė gudrybė: prieš galutinai perkant baldus, išdėstyti lapus kambaryje taip, kad jie atitiktų jūsų norimų baldų išmatavimus, taip tiksliai matysite, kiek jie užims vietos, kokio platumo praėjimus turėsite, kiek erdvės liks kitoms interjero detalėms. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į durų ir langų vietą, kad neužstotumėte svarbių kambario dalių.
2. Baldai. Priklausomai nuo jūs svetainės dydžio, formos bei joje praleidžiamo laiko kiekio ir pobūdžio, pasirinkite pagrindinius baldus, tokius kaip sofos, foteliai ar kampai, kėdės, staliukai, lentynos, sekcijos. Esant poreikiui į svetainės kambarį galima integruoti darbo ar valgomojo stalą, ypač jei svetainė sujungta su virtuve. Pasirinkti baldai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs, atitikti jūsų stilių, kad kiekvieną kartą įėjus į kambarį, jūs jaustumėtės įžengę į savo erdvę.
3. Funkcionalumas. Pasirinkti baldai turi ne tik džiuginti akį, bet ir būti funkcionalūs, atitikti jūsų poreikius, gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, jei jūsų šeima dažnai žiūri televizorių, rekomenduotume pasirinkti sofą su plačia sėdimąją dalimi, ant kurios patogu įsitaisyti ir susikelti kojas arba tai gali būti kampas ant kurio galėtumėte išsitiesti, jei kampas netelpa arba jums tiesiog nepatinka, bet norisi turėti galimybę ištiesti kojas, visuomet galima rinktis sofą su reglainerio fukcija. Jeigu mėgstate susibūrimus, planuokite daugiau sėdimųjų vietų. Nesant galimybei patalpinti baldų su daugiau sėdimų dalių, galite papildyti kambarį funkcionaliais pufais, kurie esant reikalui gali pasislėpti po žurnaliniu staliuku.
4. Spalvos ir medžiagos. Pasirinkite baldų spalvas ir medžiagas, kurios atitinka jūsų viziją svetainės stiliui, pavyzdžiui jei jūsų stilius yra minimalistinis, tuomet galėtumėte rinktis neutralias ir švarias spalvas ir medžiagas, tokias kaip šviesus odos tonas, juoda, balta ar pilka. Baldai turėtų būti neapkrauti, su mažai detalių, griežtų formų, tinka įvairios medžiagos: betonas, stiklas, medis, plastikas. Jei jūsų stilius klasikinis, galite rinktis iš plataus spektro aptakių formų baldų. Gėlėmis ar ornamentais puošti minkšti baldai, staliukai lenktomis kojomis, sekcijos su ornamentuotomis rankenėlėmis. Tinka visos spalvos, svarbu stengti rinktis iš medžio ar medžio imitacijų asortimento. Modernus stilius gali būti labai įvairus tiek medžiagų, tiek formų, tiek spalvų prasme. Čia galima maišyti įvairias detales bei medžiagiškumus.
5. Aksesuarai. Pasirinkite aksesuarus, kad praturtintumėte svetainės kambario interjerą, suteiktumėte jam jaukumo ir charakterio. Tai gali būti dekoratyvinės pagalvės, užuolaidos, kilimai, vazelės, paveikslai, statulėlės ir t.t. Kad aksesuaras puoštų kambarį, o ne atrodytų, kaip pasiklydęs svečias, jis turi atitikti bendrą kambario stilių ir nuotaiką, tik tada jis taps integralia viso interjero detale. Derinkite ne tik stilių, bet ir spalvas prie pasirinktų baldų, tik atminkite, kad spalvos neturi būti identiškos, jos turi „draugauti“. Tai reiškia, kad jeigu pasirinkote šiltą samaninę sofą, kiti kambario elementai, kaip kilimas ar užuolaidos irgi gali būti šiltos žalios spalvos ar turėti šios spalvos elementų, bet reiktų vengti šaltos žalios.
Graži ir patogiai įrengta svetainė kviečia ilsėtis ar linksmai leisti laiką su šeima bei draugais. Tai susibūrimų vieta, kurioje turi būti gerą ir smagu. Linkime jums susikurti geriausiai jus ir jūsų įpročius atspindinčią erdvę į kurią norėtųsi sugrįžti vėl ir vėl.