Kaip pasirinkti baldų stilių

Paskelbė Gintare 2024/01/24 0 Komentarų

 

 

Kadangi rinkoje baldų stilių pasirinkimas yra labai platus, neretai ir patys stiliai tarpusavyje būna persipinę, pasirinkti tinkamiausią gali būti iššūkis, tačiau su turint reikiamą informaciją ir suprantant savo skonį, jūs galite sukurti asmeninę oazę namuose. Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti baldų stilių:

 

 

 

 

1. Ištyrinėkite skirtingus stilius. Pradėkite nuo stilių pažinimo. Išsiaiškinkite, kokie yra populiariausi ir pagrindiniai baldų stiliai (klasikinis, provanso, modernus, minimalistinis industrinis). Ištyrinėkite kas jiems būdinga (spalvos, formos, proporcijos), tokiu būdu galėsite geriau suprasti, kas jums patinka ir kas atitinka jūsų asmeninį skonį. Jei vis tik matote, kad pagrindinių stilių jums negana, nerkite giliau į smulkesnius stilius, tyrinėkite eklektiškus stilių mišinio variantus.

 

 

 

2. Apibrėžkite savo asmeninį skonį. Ištyrinėję skirtingus stilius, galėsite išsigryninti, kuris jums yra mieliausias ir ko norėtumėte savo namuose. Kad būtų lengviau apsispręsti pasirinkimų gausoje, atkreipkite dėmesį į tai, kas patinka jums: švarios ir minimalistiniai linijos ar galbūt šilumą ir jaukumą skleidžiantys natūralūs medžio baldai. Kartais mūsų akį traukia ir gražiai atrodo visiškai priešingi stiliai, tačiau pagalvokite apie tai, kuriame stiliuje labiausiai jausitės namuose. Eksperimentuokite, išbandykite įvairius derinius, kartais netikėti deriniai gali sukurti įdomų ir unikalų interjerą. Pavyzdžiui, galite derinti modernius baldus su klasikiniais ar sukurti industrinį provansą.

 

 

 

3. Atsižvelkite į kuriamos erdvės charakteristikas. Kiekviena erdvė turi savo unikalumą ir charakterį. Prieš pasirenkant baldų stilių, atsižvelkite į erdvės architektūrą, spalvų schemą ir jau esančius interjero elementus. Svarbu, kad baldai harmoningai derėtų su jau esančia aplinka. Mažose erdvėse nederės pompastiški, didelių gabaritų baldai, tuo tarpu didelėse erdvėse labai maži, minimalistiniai baldai gali pranykti ir atrodyti neproporcingai. Tačiau tiek mažai erdvei galima rasti nedidelių klasikinių baldų, tiek didelei erdvei rasti didesnių gabaritų minimalistinių baldų.

 

 

 

4. Sekite naujausias tendencijas. Jei norite būti įkvėpti ir namuose panaudoti naujausius galimus interjero sprendimus, verta sekti naujausias baldų dizaino tendencijas. Stilius nuolat kinta, ir tai gali suteikti jums naujų idėjų ir įkvėpimo. Baldų gamintojai, dizaineriai ir architektai nuolat pateikia naujų sprendimų įvairiems iššūkiams, susijusiems su namų kūrimu. Skaitykite interjero dizaino žurnalus, naršykite internete, stebėkite socialinius tinklus ir apsilankykite parodose, kad būtumėte informuoti apie naujausius baldų dizaino srautus.

 

 

 

5. Apribokite savo pasirinkimus. Kai jau turėsite aiškų supratimą apie savo asmeninį skonį ir jau atsižvelgėte į erdvės charakteristikas, apribokite savo pasirinkimus iki kelių galimų baldų stilių, nesiblaškydami po visą galimą pasiūlą. Tai padės jums išvengti pasimetimo pernelyg dideliam pasirinkime ir padarys procesą lengvesniu, o sukurta erdvė bus harmoninga, turinti konkrečią idėją ir jos įgyvendinimą.

 

 

 

6. Sukurkite vizualinį koliažą. Kai randate idėjų, kurios jums patinka, išsaugokite nuotraukas ar nuorodas į vizualinę kolekciją, sudėkite jas viename lape, sukurdami koliažą. Tai leis jums susidaryti aiškesnį vaizdą apie tai, kokios spalvos, stiliai ir elementai jums labiausiai patinka ir padės sukurti bendrą erdvės konceptą. Kruopščiai apsvarstykite spalvas ir medžiagas. Spalvos ir medžiagos turės didelę įtaką jūsų interjero atmosferai. Pasirinkite tokias, kurios atitinka jūsų skonį ir harmoningai dera su kitais interjero elementais.

 

 

7. Planuokite erdvę. Prieš pirkdami baldus, atlikite erdvės planavimą. Matuokite savo erdvę ir nubrėžkite planą, kuriame pažymėsite baldų vietą. Tai padės jums įsitikinti, kad baldai telpa į jūsų erdvę ir yra proporcingi kitoms erdvės dalims. Taip pat galėsite išvengti perkrovos ar perpildymo.

 

 

 

8. Svarbiausia – patogumas. Nepamirškite, kad baldai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs. Kartais gražūs baldai gali neatitikti jūsų poreikių patogumo prasme ar neturėti jums reikalingų funkcijų. Mažoje erdvėje, turint daugiau daiktų, reikia turėti kur juos padėti (funkcionalios spintos, patalynės dėžė lovoje, stalčiai staliukuose). Jei jums patinka minimalizmas, bet erdvė prašosi vietų sudėti daiktams, ieškokite švarių linijų, vizualiai neapkrautų baldų, kurie turi galimybę juose sudėti turimus daiktus, ieškokite funkcionalių baldų, kurie turėtų galimybę išsiskleisti, padidėti ar turėtų kelias panaudojimo galimybes (pufai pavirstantys į staliukus, sofos-lovos ar padidinami valgomojo stalai). Atkreipkite dėmesį į sėdynių ir pagalvėlių minkštumą, atramos aukštį ir kitus ergonominius veiksnius. Jūsų baldai turėtų suteikti jums patogumą.